Карпати - мандрівки, фото

Маршрут Липовиця - озеро Аршиця
За 28 км. (на південь) від районного центру смт. Рожнятова у розлогій кітловині біля берегів  грайливої Чечви  розкинулося велике село Липовиця. Розташоване на висоті 750 і вище метрів над рівнем моря. Село з райцентром сполучене автомобільною дорогою, яка проходить вздовж уривчастої і стрімкої гірської річки Чечви.

Перша письмова згадка про село датується 1592 роком.

Назва села, як стверджують народні перекази, імовірно походить, від первинного місця села, перші поселенці знайшли спочатку пристанище під величезною крислатою липою, що росла серед незайманого дрімучого лісу.

Село має добре автобусне сполучення з Калушем та Івано-Франківськом і є чудовим стартовим пунктом для туристських мандрівок.

Гірські масиви відносяться до Центральних Горган - найбільш заліснених і найменш освоєних гірських районів Українських Карпат. Горгани - кам'янисті лісисті гори з крутими вершинами, що заросли альпійською сосною - "жерепом". Значна лісистість, труднодоступність вершин, мальовничість природи, чистота води й повітря, унікальність флори і фауни, роблять Горгани привабливими для туристів. Ліси переважно хвойні, в нижній частині гір з домішками листяних порід (бук, явір, граб та ін.) багато ягідників: суниці, чорниці, малини, ожини, брусниці. Влітку часто трапляються гриби. Багатою є і фауна, яка представлена дикими козами, кабанами, оленями, ведмедями, рисями, куницями тощо.Создан 24 мар 2015